Video CV Nasıl Hazırlanır?

Video cv çekimi yapmadan önce video cv ‘nizin içeriğinde yer alması gereken aşağıdaki konu başlıklarını okumanızı öneririz. Video cv çekimine başlamadan önce taslak şeklinde yazdığınız bir metin olursa duraksamadan sunumunuzu yapabilirsiniz. Sunumunuzun akıcı ve içten olması önemlidir. İş verenlerin sizi ilk kez video cv ‘nizde göreceğini göz önüne alarak kıyafetinizin temiz ve düzgün olmasına özen göstermelisiniz, mümkünse takım elbise veya klasik gömlek giymenizde fayda var. Hazırlamış olduğunuz video cv ‘nizi sitemizdeki İş Arıyorum linkinden yükleyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi açılacak forma doğru ve eksiksiz olarak girmeniz size ulaşabilmemiz açısından önem arz etmektedir. Ortalama 1-2 dakikalık video cv’nizi, hafif bir tebessüm ile aşağıdaki sıralamayı takip ederek tamamlayabilirsiniz: 

1. Adınız Soyadınız
2. Doğum yeri ve tarihiniz
3. Yaşadığınız şehir, ailenizle mi/yalnız mı yaşıyorsunuz
3. Engel durumunuz, dereceniz, doğuştan yada sonradan bilgisi
4. Eğitiminiz, varsa yabancı dil bilginiz
5. Toplam kaç yıl iş tecrübeniz olduğu
6. İş tecrübeleriniz
7. Kariyer hedefleriniz.

Dilerseniz video cv’nizi ” iş dünyasında ben de varım” diyerek sonlandırabilirsiniz.
Güvenlik açısından iletişim bilgilerinizi video cv’nizde paylaşmayınız.
Video cv’niz ile birlikte yazılı klasik cv’nizi göndermenizi önemle hatırlatırız.

Aşağıda örnek bir video cv metni bulabilirsiniz, bu metne uygun olarak boşlukları kendinize ait bilgilerle doldurabilir ve video cv ‘nizi sunabilirsiniz.

Merhaba, ben adınız soyadınız. “Doğum yılınız” “doğduğunuz şehir” doğumluyum. Şu anda “yaşadığınız şehir” de/da , “kiminle ikamet ettiğiniz(ailemle/yalnız vb.)” ikamet etmekteyim. “Engel durumunuz, engelinizin doğuştan yada sonradan olduğu bilgisi, engel dereceniz“. “Eğitim durumunuz, lise ve üniversite için bölüm/fakülte bilgisini belirtiniz. Yabancı dil bilginiz varsa belirtiniz “. “Toplam kaç yıl tecrübeniz olduğunu belirtin”. “Sondan başlayarak iş tecrübelerinizi belirtin; çalıştığınız şirketi, bulunduğunuz pozisyonu”. Kariyer hedefinizi belirtin“. İş dünyasında ben de varım.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir