Hürriyet IK haberi

Hürriyet İK: “Engelliler için video CV”

İş Dünyasında Ben De Varım engelli istihdamı sosyal sorumluluk projesi basında ve çeşitli insan kaynakları platformlarında yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CNN Türk‘de yayınlanan haberimizin ardından şimdi de Hürriyet İK sosyal sorumluluk projemizi sayfalarına taşıdı.

Hürriyet İK ekindeki haberimiz işe şöyle;

Bir sosyal sorumluluk projesi olan İş Dünyasında Ben De Varım (www.isdunyasindabendevarim.com) engellilere iş aramalarında, şirketlere de engelli personel bulmalarında yardımcı oluyor.

Herhangi bir ücret talep edilmeyen projenin amacı, engellilerin iş hayatında daha çok yer almalarını sağlamak. İş Dünyasında Ben De Varım kapsamında engelli adayların video CV’leri ile ön mülakatları tamamlanarak işverenlere yönlendiriliyor.  İşverenler, video CV’ler ile en uygun personeli seçiyor.

1.200 video CV var
Projenin kurucusu Ayhan Işık, yaşadıkları ulaşım veya benzeri sıkıntılardan (iş yerinde asansör olmaması, uygun merdivenlerin bulunmaması vb.) dolayı iş görüşmesine gidemeyen engelli adayların kendilerini ifade edebilmeleri için video CV ile özgeçmişlerini ve niteliklerini sunabileceklerini bir platform oluşturduklarını belirtiyor.

Platformda 8 bin yazılı, 1.200 video cv bulunuyor. Şimdiye kadar 102 engellinin işe yerleştiğini belirten Işık, video çekimleri için de yardımcı olduklarını anlatıyor: “Video CV çekimleri için belediyeler ile yapmış olduğumuz organizasyonlarda, telefon desteği ile imkan ve koşullar uygun ise bizzat çekimleri tamamlıyoruz. Çağrı merkezleri başta olmak üzere, tekstil, turizm vb. firmalar  ile işbirliği yaparak engelli adaylarımızı yönlendiriyoruz. İNKA İnsan Kaynakları  ile sürdürmüş olduğumuz projemizde Engelsiz Masa ile daha fazla işveren ve engelli adaya ulaşmayı hedefliyoruz.”

isdunyasindabendevarim.com’da süreç şöyle işliyor: İş arayan engelli adaylar, CV’lerini sitedeki iş arıyorum linkinden dolduruyor. Video CV çekimi yapabilen engelli adaylar kendi çekmiş oldukları video CV’lerini de yine bu sayfadan yüklüyorlar. Video çekimi yapamayacak durumda olan adaylar, iletişim sayfasından talepte bulunuyorlar, imkanlar dahilinde adaylar ile temasa geçilip video çekimi için destek verilmeye çalışılıyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ik/27455597.asp

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir