ENGELSİZ MASA / İşdünyasındabendevarım – İNKA

Engelsiz Masa Projemiz

Engelli bireylerin yaşamda karşılaştıkları en önemli zorluklardan ikisi önyargılar ve ayrımcılıktır. Dolayısıyla engelli bireyler, bu olumsuzluklar nedeniyle eğitim ve istihdam başta olmak üzere birçok haklarından yararlanamamakta ve potansiyellerini tam olarak gösterememektedirler.

Bu noktadan hareketle bir sosyal sorumluluk görevi olarak gördüğümüz ve engelli bireyler için iş hayatında karşılaştıkları zorlukları bir nebze daha hafifletmek amacıyla yeni bir projeye daha imza atmanın heyecanı içerisindeyiz.

Engelsiz Masa‘da amacımız çeşitli nedenler ile engellilik durumu oluşmuş ( doğuştan, iş kazası, trafik kazası vb.) farklı derecelerde engelleri bulunan insanlarımızın daha verimli ve mutlu olmaları, hayata ve ekonomiye dahil olmalarıdır.

Daha büyük bir sinerji yaratmak adına “İş Dünyasında Bende Varım” ile yola çıktığımız bu projede, arkadaşlarımızın toplum içerisindeki yerini sağlamlaştırmayı, yetenekleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi, engelli bireylere iş hayatında tecrübe imkanı sağlamayı ve toplum içerisinde kendilerine olan güven duygularının güçlenmesine katkıda bulunmayı ve İş Kanununda yer alan “Engelli İstihdamı” noktasında kurumların ihtiyaçlarına en uygun kişileri kendileri ile buluşturarak bu konuda ki sosyal sorumluluk görevlerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olmayı arzuluyoruz.
Bir ülkenin medeniyet seviyesinin o ülkede ki engelli hakları ve yaşayış biçimiyle değerlendirildiğine yürekten inanıyor ve ilerleyen dönemlerde projemizle ilgili gelişmeleri paylaşarak bu konuya daha da fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
Daha fazla bilgi ve katkı için engelsizmasa@inkaik.com , ayhan@isdunyasindabendevarim.com

1 cevap
  1. Deniz Basturk
    Deniz Basturk says:

    Merhaba ben de ruhsal engelli olarak bu siteyi ilk gordugumde inceledim ve bu projede imzasi bulunanlar icin gozlerim doldu. Bu beyefendi ve/veya bayanlara bu toplumsal duyarliliklari icin tum engelli adaylar gibi ben de tesekkur ediyorum. Su anda ekpssye hazirlaniyorum eger kazanamazsam ben de bu siteye basvuruda bulunucam. Tekrar tesekkurler. Sizin gibi duyarli kisilerin toplumda var oldugunu gorebilmek cok guzel. Her sey gonlunuzce olsun.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir